AI-4228-P-FP28D-R
DigiKeys produktnummer
668-1044-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AI-4228-P-FP28D-R
Beskrivning
BUZZER PIEZO 12V 42.5MM PNL MNT
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Sumrar Indikator, internt driven Piezo 12 V 10mA 2,8kHz 90dB vid 12V, 10cm Panelfäste Skruvplint, snabbkontaktöra - 0,256" (6,50mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
AI-4228-P-FP28D-R Modeller
Kategori
Driftläge
Puls, snabb
Tillverkare
PUI Audio, Inc.
Varaktighet
3 PPS
Serie
Ljudtrycksnivå (SPL)
90dB vid 12V, 10cm
Förpackning
Bulk
Ström - matning
10mA
Artikelstatus
Aktiv
Portplats
Topp
Drivkrets
Indikator, internt driven
Arbetstemperatur
-30°C-85°C
Ingångstyp
AC, DC
Godkännande myndighet
cUL, UL
Spänning - märkt
12 V
Monteringstyp
Panelfäste
Spänningsintervall
6-28V
Terminering
Skruvplint, snabbkontaktöra - 0,256" (6,50mm)
Frekvens
2,8kHz
Storlek/dimension
1,673" diam. (42,50mm)
Teknologi
Piezo
Höjd - monterad (max)
1,299" (33,00mm)