800-V3-049-20-001101
DigiKeys produktnummer
800-V3-049-20-001101-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
800-V3-049-20-001101
Beskrivning
CONN HEADER R/A 49POS 2.54MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 49 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
800-V3-049-20-001101 Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,195" (4,95mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,126" (3,20mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
3A
Monteringstyp
Spänningsvärde
150VDC