800-V3-029-6B-002101
DigiKeys produktnummer
800-V3-029-6B-002101-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
800-V3-029-6B-002101
Beskrivning
CONN HEADER VERT 29POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 29 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
800-V3-029-6B-002101 Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,141" (3,60mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,110" (2,79mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,378" (9,60mm)
Förpackning
Bulk
Isoleringshöjd
0,272" (6,91mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Cirkulär
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
29,5µin (0,75µm)
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Antal positioner
Kontaktmaterial
Brons
Antal rader
1
Isoleringsmaterial
Polycyklohexylendimetylentereftalat (PCT) polyester, glasfylld
Antal inlästa positioner
Alla
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Stil
Brandklassning av material
UL94 V-0
Mantling
Okapslad
Isolering, färg
Svart
Monteringstyp
Strömklassning (Ampere)
3A
Terminering
Tryckmontering, lödning
Spänningsvärde
150VDC