800-V3-023-20-001101
DigiKeys produktnummer
800-V3-023-20-001101-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
800-V3-023-20-001101
Beskrivning
CONN HEADER R/A 23POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 23 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
800-V3-023-20-001101 Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,195" (4,95mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,126" (3,20mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Förpackning
Bulk
Kontaktform
Cirkulär
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
29,5µin (0,75µm)
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Mässing
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Polycyklohexylendimetylentereftalat (PCT) polyester, glasfylld
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
3A
Monteringstyp
Spänningsvärde
150VDC