350-V3-110-00-006101
DigiKeys produktnummer
350-V3-110-00-006101-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
350-V3-110-00-006101
Beskrivning
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 10 positioner 0,100" (2,54mm)
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,141" (3,60mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,114" (2,90mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,394" (10,00mm)
Förpackning
Bulk
Isoleringshöjd
0,110" (2,79mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Cirkulär
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
29,5µin (0,75µm)
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Antal positioner
Kontaktmaterial
Mässing
Antal rader
1
Isoleringsmaterial
Polycyklohexylendimetylentereftalat (PCT) polyester, glasfylld
Antal inlästa positioner
Alla
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Stil
Brandklassning av material
UL94 V-0
Mantling
Okapslad
Isolering, färg
Svart
Monteringstyp
Strömklassning (Ampere)
3A
Terminering
Lödmetall
Spänningsvärde
150VDC