16N78214E1001
DigiKeys produktnummer
403-1045-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
16N78214E1001
Beskrivning
STANDARD MOTOR 10000 RPM 9V
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Med borstar DC-motor Standard 10000 varv/min 5,2W 9VDC
Kategori
Moment - klassat (oz-in/mNm)
0,94 / 6,6
Tillverkare
Portescap
Effekt - märkt
5,2W
Serie
Storlek/dimension
Rund - 0,629" diam. (16,00mm)
Förpackning
Tråg
Diameter - axel
0,059" (1,50mm)
Artikelstatus
Aktiv
Längd - skaft och lager
0,295" (7,50mm)
Typ
DC-motor
Monteringshålavstånd
0,354" (9,00mm)
Funktion
Standard
Termineringstyp
Lödflik
Motortyp
Med borstar
Arbetstemperatur
-30°C-85°C
Spänning - märkt
9VDC