PSAC12R-120-R
DigiKeys produktnummer
993-PSAC12R-120-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSAC12R-120-R
Beskrivning
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Detaljerad beskrivning
12V 12 W AC/DC Extern Väggfäste (klass II) Adapter Flerbladig (säljs separat) Ingång
Kategori
Kraftförbrukning utan last
100mW (max.)
Förpackning
Bulk
Effektivitet
Nivå VI, CoC Tier 1
Arbetstemperatur
0°C-40°C
Utgångskontakt
DC-plugg, 2,1mm ID x 5,5mm YD x 10,0mm
Sladdlängd
59" (1,50 m)
Storlek/dimension
L 2,82" x B 1,97" x H 1,31" (71,7 x 50,0 x 33,3mm)
Spänning - utspänning
12V
Godkännande myndighet
CB, CE, C-Tick, cULus
Ström - utgång (max)
1A
Vikt
0,333 lb (151,05 g)
Effekt (Watt)
12 W