NRN15-18GS40-E2-IO
DigiKeys produktnummer
2046-NRN15-18GS40-E2-IO-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NRN15-18GS40-E2-IO
Beskrivning
INDUCTIVE DC
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Induktiv Närhetssensor 0,591" (15mm) IP67 Cylinder, gängad - M18
Kategori
Material - stomme
Rostfritt stål
Tillverkare
Pepperl+Fuchs, Inc.
Spänning - källa
10V-30V
Förpackning
Box
Termineringstyp
Kabel
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
Sensortyp
Induktiv
Ingångsskydd
IP67
Avkänningsavstånd
0,591" (15mm)