NBN30-U1-Z2
DigiKeys produktnummer
2046-NBN30-U1-Z2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NBN30-U1-Z2
Beskrivning
INDUCTIVE DC
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Induktiv Närhetssensor 1,181" (30mm) IP68, IP69K Modul
Kategori
Material - stomme
Metall, polyamid (PA)
Tillverkare
Pepperl+Fuchs, Inc.
Spänning - källa
5V-60V
Förpackning
Box
Termineringstyp
Kontakt
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Sensortyp
Induktiv
Ingångsskydd
IP68, IP69K
Avkänningsavstånd
1,181" (30mm)