NBB20-U1-A0-T
DigiKeys produktnummer
2046-NBB20-U1-A0-T-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NBB20-U1-A0-T
Beskrivning
INDUCTIVE DC
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Induktiv Närhetssensor 0,787" (20mm) IP68, IP69K Modul
Kategori
Material - stomme
Metall, polyamid (PA)
Tillverkare
Pepperl+Fuchs, Inc.
Spänning - källa
10V-30V
Förpackning
Box
Termineringstyp
Kontakt
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-25°C-100°C
Sensortyp
Induktiv
Ingångsskydd
IP68, IP69K
Avkänningsavstånd
0,787" (20mm)