NBB15-U2-E2
DigiKeys produktnummer
2046-NBB15-U2-E2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NBB15-U2-E2
Beskrivning
INDUCTIVE DC
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Induktiv Närhetssensor 0,591" (15mm) IP68, IP69K Modul
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NBB15-U2-E2 Modeller
Kategori
Material - stomme
Metall, polyamid (PA)
Tillverkare
Pepperl+Fuchs, Inc.
Spänning - källa
10V-30V
Förpackning
Box
Termineringstyp
Kontakt
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Sensortyp
Induktiv
Ingångsskydd
IP68, IP69K
Avkänningsavstånd
0,591" (15mm)