RB751V-40-AU_R1_000A1
DigiKeys produktnummer
3757-RB751V-40-AU_R1_000A1TR-ND - Remsa och spole (TR)
3757-RB751V-40-AU_R1_000A1CT-ND - Remsbit (CT)
3757-RB751V-40-AU_R1_000A1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RB751V-40-AU_R1_000A1
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 40V 300MA SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 40 V 300mA Ytmontering SOD-323
Kategori
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 40 V
Tillv.
Kapacitans @ Vr, F
5pF vid 0V, 1MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Teknologi
Monteringstyp
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
300mA
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
370 mV @ 1 mA
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-150°C
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)