RB551V-30-AU_R1_000A1
DigiKeys produktnummer
3757-RB551V-30-AU_R1_000A1TR-ND - Remsa och spole (TR)
3757-RB551V-30-AU_R1_000A1CT-ND - Remsbit (CT)
3757-RB551V-30-AU_R1_000A1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RB551V-30-AU_R1_000A1
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 30V 500MA SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 30 V 500mA Ytmontering SOD-323
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 µA @ 30 V
Tillv.
Kapacitans @ Vr, F
25pF vid 4V, 1MHz
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
30 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
500mA
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
490 mV @ 500 mA
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-125°C
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)