PJSD24CW-AU_R1_000A1 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PJSD24CW-AU_R1_000A1 |
Beskrivning | TVS DIODE 24VWM 42VC SOD323 |
Tillverkarens standardleveranstid | 10 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 42V Klämma 4A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering SOD-323 |
Datablad | Datablad |
Kategori | Effekt - toppuls 350W |
Tillv. | Nätmatningsskydd Nej |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Kapacitans @ frekvens 50pF vid 1MHz (max.) |
Artikelstatus Aktiv | Arbetstemperatur -55°C-125°C (TJ) |
Typ Zener | Grad Automotive |
Dubbelriktade kanaler 1 | Godkännande AEC-Q101 |
Spänning - backspänning (typ) 24V (max.) | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - genombrott (min) 26,6V | Inkapsling/låda SC-90, SOD-323F |
Spänning - begränsning (max) @ Ipp 42V | Leverantörens enhetsförpackning |
Ström - toppuls (10/1000 µs) 4A (8/20µs) | Basproduktens nummer |