PJD50P04-AU_L2_000A1
DigiKeys produktnummer
3757-PJD50P04-AU_L2_000A1TR-ND - Remsa och spole (TR)
3757-PJD50P04-AU_L2_000A1CT-ND - Remsbit (CT)
3757-PJD50P04-AU_L2_000A1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PJD50P04-AU_L2_000A1
Beskrivning
40V P-CHANNEL ENHANCEMENT MODE M
Tillverkarens standardleveranstid
36 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
P-kanal 40 V 9 A (Ta), 50 A (Tc) 2,4W (Ta), 75W (Tc) Ytmontering TO-252AA
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
23 nC @ 4.5 V
Tillv.
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2767 pF @ 25 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
2,4W (Ta), 75W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Teknologi
Grad
Automotive
Drain till source-spänning (Vdss)
40 V
Godkännande
AEC-Q101
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Monteringstyp
Ytmontering
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-252AA
Rds On (max) @ Id, Vgs
12mOhm vid 10A, 10V
Inkapsling/låda
Vgs(th) (Max) @ Id
2,5V vid 250µA