PJD50P04-AU_L2_000A1 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PJD50P04-AU_L2_000A1 |
Beskrivning | 40V P-CHANNEL ENHANCEMENT MODE M |
Tillverkarens standardleveranstid | 36 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | P-kanal 40 V 9 A (Ta), 50 A (Tc) 2,4W (Ta), 75W (Tc) Ytmontering TO-252AA |
Datablad | Datablad |
Kategori | Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs 23 nC @ 4.5 V |
Tillv. | Vgs (Max) ±20V |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 2767 pF @ 25 V |
Artikelstatus Aktiv | Effektförlust (max) 2,4W (Ta), 75W (Tc) |
FET-typ | Arbetstemperatur -55°C-175°C (TJ) |
Teknologi | Grad Automotive |
Drain till source-spänning (Vdss) 40 V | Godkännande AEC-Q101 |
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C | Monteringstyp Ytmontering |
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On) 4,5V, 10V | Leverantörens enhetsförpackning TO-252AA |
Rds On (max) @ Id, Vgs 12mOhm vid 10A, 10V | Inkapsling/låda |
Vgs(th) (Max) @ Id 2,5V vid 250µA | Basproduktens nummer |