BZX584C16-AU_R1_000A1 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | BZX584C16-AU_R1_000A1 |
Beskrivning | DIODE ZENER 16V 200MW SOD523 |
Tillverkarens standardleveranstid | 9 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder - zener 16 V 200 mW ±5% Ytmontering SOD-523 |
Datablad | Datablad |
Kategori | Ström - läckström @ Vr 100 nA @ 11.2 V |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-150°C (TJ) |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Grad Automotive |
Artikelstatus Aktiv | Godkännande AEC-Q101 |
Spänning - Zener (Nom) (Vz) | Monteringstyp Ytmontering |
Tolerans ±5% | Inkapsling/låda |
Effekt - max 200 mW | Leverantörens enhetsförpackning SOD-523 |
Impedans (max) (Zzt) 40 Ohms | Basproduktens nummer |