BZT52-C10-AU_R1_000A1
DigiKeys produktnummer
3757-BZT52-C10-AU_R1_000A1TR-ND - Remsa och spole (TR)
3757-BZT52-C10-AU_R1_000A1CT-ND - Remsbit (CT)
3757-BZT52-C10-AU_R1_000A1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52-C10-AU_R1_000A1
Beskrivning
DIODE ZENER 10V 410MW SOD123
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 10 V 410 mW ±5% Ytmontering SOD-123
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 7.5 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
410 mW
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms