BZT52-B18S-AU_R1_000A1
DigiKeys produktnummer
3757-BZT52-B18S-AU_R1_000A1TR-ND - Remsa och spole (TR)
3757-BZT52-B18S-AU_R1_000A1CT-ND - Remsbit (CT)
3757-BZT52-B18S-AU_R1_000A1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52-B18S-AU_R1_000A1
Beskrivning
DIODE ZENER 18V 200MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 18 V 200 mW ±2% Ytmontering SOD-323
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 14 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
200 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Impedans (max) (Zzt)
50 Ohms