DNF14-250FI-L
DigiKeys produktnummer
298-14371-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DNF14-250FI-L
Beskrivning
CONN QC RCPT 14-16AWG 0.250
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0,250" (6,35mm) Snabbkoppling Hona 14-16 AWG Crimp Kontakt Helt isolerad
Kategori
Terminering
Crimp
Tillverkare
Panduit Corp
Ledningsdimension
14-16 AWG
Serie
Isolering
Helt isolerad
Förpackning
Bulk
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Blue
Plinttyp
Standard
Kontaktmaterial
Mässing
Kön
Hona
Kontaktytbehandling
Tenn
Tungbredd
0,250" (6,35mm)
Isoleringsdiameter
0,160" (4,06mm)
Tungtjocklek
0,032" (0,81mm)
Basproduktens nummer
Längd - övergripande
0,940" (23,88mm)