DNF10250FIBC-2K
DigiKeys produktnummer
298-DNF10250FIBC-2KTR-ND - Remsa och spole (TR)
298-DNF10250FIBC-2KCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DNF10250FIBC-2K
Beskrivning
CONN QC RCPT 10-12AWG 0.250
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0,250" (6,35mm) Snabbkoppling Hona 10-12 AWG Crimp Kontakt Helt isolerad
Kategori
Terminering
Crimp
Tillverkare
Panduit Corp
Ledningsdimension
10-12 AWG
Serie
Isolering
Helt isolerad
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Stumfog
Plinttyp
Standard
Färg
Gul
Kön
Hona
Kontaktmaterial
Mässing
Tungbredd
0,250" (6,35mm)
Kontaktytbehandling
Tenn
Tungtjocklek
0,032" (0,81mm)
Isoleringsdiameter
0,220" (5,59mm)
Längd - övergripande
0,960" (24,38mm)