SFY3-DC21V
DigiKeys produktnummer
SFY3-DC21V-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFY3-DC21V
Beskrivning
RELAY SAFETY 4PST 6A 21V
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Säkerhetsreläer 4PST-3NO/1NC (3 From A, 1 Form B) 21VDC Spolar Genomgående hål
Kategori
Aktiveringsnivå spänning
15,8VDC
Frigöringsnivå spänning
3,2VDC
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Spolspänning
21VDC
Spolström
32 mA
Spoleffekt
670mW
Kontaktklassning (ström)
6 A
Spolresistans
666 Ohms
Switchspänning
250VAC, 30VDC - Max..