EXB-A10P153J
DigiKeys produktnummer
U7153TR-ND - Remsa och spole (TR)
U7153CT-ND - Remsbit (CT)
U7153DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EXB-A10P153J
Beskrivning
RES ARRAY 8 RES 15K OHM 2512
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15k Ohm ±5% 62,5mW Effekt per element Bussad 8 Resistansnät matriser ±200ppm/°C 2512 (metrisk 6432), konkav, anslutningar långsida
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
EXB-A10P153J Modeller
Kategori
Effekt per element
62,5mW
Tillverkare
Panasonic Industry
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
2512 (metrisk 6432), konkav, anslutningar långsida
Kretstyp
Bussad
Leverantörens enhetsförpackning
2512
Resistans (Ohm)
15k
Storlek/dimension
L 0,252" x B 0,122" (6,40 x 3,10mm)
Tolerans
±5%
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)