ERJ-XGNJ474Y
DigiKeys produktnummer
P470KAWTR-ND - Remsa och spole (TR)
P470KAWCT-ND - Remsbit (CT)
P470KAWDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-XGNJ474Y
Beskrivning
RES 470K OHM 5% 1/32W 01005
Detaljerad beskrivning
470 kOhms ±5% 0,03W, 1/32W Chipresistor 01005 (metrisk 0402) Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ERJ-XGNJ474Y Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,016" x B 0,008" (0,40 x 0,20mm)
Resistans
Höjd - monterad (max)
0,006" (0,15mm)