ERJ-XGNJ1R1Y
DigiKeys produktnummer
10-ERJ-XGNJ1R1YTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-XGNJ1R1Y
Beskrivning
RES 1.1 OHM 5% 1/32W 01005
Detaljerad beskrivning
1.1 Ohms ±5% 0,03W, 1/32W Chipresistor 01005 (metrisk 0402) Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ERJ-XGNJ1R1Y Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
-100/ +600ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,016" x B 0,008" (0,40 x 0,20mm)
Resistans
Höjd - monterad (max)
0,006" (0,15mm)