ERJ-UP6J124V
DigiKeys produktnummer
10-ERJ-UP6J124VTR-ND - Remsa och spole (TR)
10-ERJ-UP6J124VCT-ND - Remsbit (CT)
10-ERJ-UP6J124VDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-UP6J124V
Beskrivning
RES 120K OHM 5% 1/2W 0805
Detaljerad beskrivning
120 kOhms ±5% 0,5W, 1/2W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ERJ-UP6J124V Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)