ERJ-U6RD4700V
DigiKeys produktnummer
10-ERJ-U6RD4700VTR-ND - Remsa och spole (TR)
10-ERJ-U6RD4700VCT-ND - Remsbit (CT)
10-ERJ-U6RD4700VDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-U6RD4700V
Beskrivning
RES 470 OHM 0.5% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
470 Ohms ±0,5% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-U6RD4700V Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)