ERJ-U08F33R0V
DigiKeys produktnummer
10-ERJ-U08F33R0VTR-ND - Remsa och spole (TR)
10-ERJ-U08F33R0VCT-ND - Remsbit (CT)
10-ERJ-U08F33R0VDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-U08F33R0V
Beskrivning
RES 33 OHM 1% 1/4W 1206
Detaljerad beskrivning
33 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-U08F33R0V Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)