ERJ-U06D5R49V är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
5.49 Ohms ±0,5% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tjock film
ERJ-U06D5R49V
DigiKeys produktnummer
10-ERJ-U06D5R49VTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-U06D5R49V
Beskrivning
RES 5.49 OHM 0.5% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
Temperaturkoefficient
-100/ +600ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)