ERJ-U02D6983X är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Panasonic Industry
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
I lager: 0
Datablad
698 kOhms ±0,5% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tjock film
ERJ-U02D6983X
DigiKeys produktnummer
ERJ-U02D6983X-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-U02D6983X
Beskrivning
RES 698K OHM 0.5% 1/10W 0402
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
ERJ-U02D6983X Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)