ERJ-T08J9R1V
DigiKeys produktnummer
ERJ-T08J9R1V-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-T08J9R1V
Beskrivning
RES SMD 9.1 OHM 5% 1/3W 1206
Detaljerad beskrivning
9.1 Ohms ±5% 0,333W, 1/3W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-T08J9R1V Modeller
Temperaturkoefficient
-100/ +600ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)