ERJ-T06J121V
DigiKeys produktnummer
10-ERJ-T06J121VTR-ND - Remsa och spole (TR)
10-ERJ-T06J121VCT-ND - Remsbit (CT)
10-ERJ-T06J121VDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-T06J121V
Beskrivning
RES SMD 120 OHM 5% 1/4W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
120 Ohms ±5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ERJ-T06J121V Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)