ERJ-S1DJ270U är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Panasonic Industry
I lager: 316
Datablad
Similar
Vishay Dale
I lager: 995
Datablad
Vishay Dale
I lager: 0
Stackpole Electronics Inc
I lager: 1 314
YAGEO
27 Ohms ±5% 0,75W, 3/4W Chipresistor 2010 (metrisk 5025) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tjock film
ERJ-S1DJ270U
DigiKeys produktnummer
ERJ-S1DJ270U-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-S1DJ270U
Beskrivning
RES 27 OHM 5% 3/4W 2010
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
ERJ-S1DJ270U Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
2010 (metrisk 5025)
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,098" (5,00 x 2,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)