ERJ-S14D5R62U är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
5.62 Ohms ±0,5% 0,5W, 1/2W Chipresistor 1210 (metrisk 3225) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tjock film
ERJ-S14D5R62U
DigiKeys produktnummer
10-ERJ-S14D5R62UTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-S14D5R62U
Beskrivning
RES 5.62 OHM 0.5% 1/2W 1210
Detaljerad beskrivning
Temperaturkoefficient
-100/ +600ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)