ERJ-S08J273V är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Panasonic Industry
I lager: 63 963
Datablad
Similar
Panasonic Industry
I lager: 19 290
Datablad
Bourns Inc.
Vishay Dale
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
27 kOhms ±5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tjock film
ERJ-S08J273V
DigiKeys produktnummer
ERJ-S08J273V-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-S08J273V
Beskrivning
RES 27K OHM 5% 1/4W 1206
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
ERJ-S08J273V Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)