ERJ-S06F2551V är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Panasonic Industry
I lager: 79 182
Datablad
Uppgradering
Stackpole Electronics Inc
I lager: 0
Datablad
Similar
YAGEO
YAGEO
Bourns Inc.
Vishay Dale
Vishay Dale
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
2.55 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tjock film
ERJ-S06F2551V
DigiKeys produktnummer
ERJ-S06F2551V-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-S06F2551V
Beskrivning
RES 2.55K OHM 1% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
ERJ-S06F2551V Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)