ERJ-S02D7R15X är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
7.15 Ohms ±0,5% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tjock film
ERJ-S02D7R15X
DigiKeys produktnummer
10-ERJ-S02D7R15XTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-S02D7R15X
Beskrivning
RES 7.15 OHM 0.5% 1/10W 0402
Detaljerad beskrivning
Temperaturkoefficient
-100/ +600ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)