ERJ-PB6B1203V
DigiKeys produktnummer
P20830TR-ND - Remsa och spole (TR)
P20830CT-ND - Remsbit (CT)
P20830DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-PB6B1203V
Beskrivning
RES SMD 120K OHM 0.1% 1/4W 0805
Detaljerad beskrivning
120 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-PB6B1203V Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)