ERJ-PA3F4531V
DigiKeys produktnummer
10-ERJ-PA3F4531VTR-ND - Remsa och spole (TR)
10-ERJ-PA3F4531VCT-ND - Remsbit (CT)
10-ERJ-PA3F4531VDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-PA3F4531V
Beskrivning
RES SMD 4.53K OHM 1% 1/3W 0603
Detaljerad beskrivning
4.53 kOhms ±1% 0,333W, 1/3W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-PA3F4531V Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)