ERJ-PA3D4641V
DigiKeys produktnummer
ERJ-PA3D4641V-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-PA3D4641V
Beskrivning
RES SMD 4.64K OHM 0.5% 1/3W 0603
Detaljerad beskrivning
4.64 kOhms ±0,5% 0,333W, 1/3W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-PA3D4641V Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)