ERJ-PA2F30R1X är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Panasonic Industry
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
30.1 Ohms ±1% 0,2W, 1/5W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
ERJ-PA2F30R1X
DigiKeys produktnummer
ERJ-PA2F30R1X-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-PA2F30R1X
Beskrivning
RES 30.1 OHM 1% 1/5W 0402
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
ERJ-PA2F30R1X Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)