ERJ-PA2D5601X
DigiKeys produktnummer
ERJ-PA2D5601X-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-PA2D5601X
Beskrivning
RES 5.6K OHM 0.5% 1/5W 0402
Detaljerad beskrivning
5.6 kOhms ±0,5% 0,2W, 1/5W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-PA2D5601X Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)