ERJ-P6WF3302V
DigiKeys produktnummer
P16903TR-ND - Remsa och spole (TR)
P16903CT-ND - Remsbit (CT)
P16903DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-P6WF3302V
Beskrivning
RES SMD 33K OHM 1% 1/2W 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
33 kOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ERJ-P6WF3302V Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Inte för nya designer
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,030" (0,75mm)