ERJ-P14J240U
DigiKeys produktnummer
P24ASTR-ND - Remsa och spole (TR)
P24ASCT-ND - Remsbit (CT)
P24ASDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-P14J240U
Beskrivning
RES SMD 24 OHM 5% 1/2W 1210
Detaljerad beskrivning
24 Ohms ±5% 0,5W, 1/2W Chipresistor 1210 (metrisk 3225) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-P14J240U Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)