ERJ-P08J752V
DigiKeys produktnummer
P7.5KALTR-ND - Remsa och spole (TR)
P7.5KALCT-ND - Remsbit (CT)
P7.5KALDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-P08J752V
Beskrivning
RES SMD 7.5K OHM 5% 2/3W 1206
Detaljerad beskrivning
7.5 kOhms ±5% 0,667W, 2/3W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-P08J752V Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)