ERJ-P06F3743V är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Panasonic Industry
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
374 kOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
ERJ-P06F3743V
DigiKeys produktnummer
ERJ-P06F3743V-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-P06F3743V
Beskrivning
RES SMD 374 KOHM 1% 1/2W 0805
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
ERJ-P06F3743V Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)