ERJ-P06D9313V
DigiKeys produktnummer
ERJ-P06D9313V-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-P06D9313V
Beskrivning
RES SMD 931 KOHM 0.5% 1/2W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
931 kOhms ±0,5% 0,5W, 1/2W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ERJ-P06D9313V Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)