ERJ-L06UJ62MV är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Vishay Dale
I lager: 24 564
Datablad
Similar
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
62 mOhms ±5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200, strömavkänning Tjock film
ERJ-L06UJ62MV
DigiKeys produktnummer
ERJ-L06UJ62MV-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-L06UJ62MV
Beskrivning
RES 0.062 OHM 5% 1/4W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
ERJ-L06UJ62MV Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, strömavkänning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)