ERJ-HP6J273V
DigiKeys produktnummer
10-ERJ-HP6J273VTR-ND - Remsa och spole (TR)
10-ERJ-HP6J273VCT-ND - Remsbit (CT)
10-ERJ-HP6J273VDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-HP6J273V
Beskrivning
RES 27K OHM 5% 1/2W 0805
Detaljerad beskrivning
27 kOhms ±5% 0,5W, 1/2W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-HP6J273V Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-175°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)