ERJ-H3ED16R9V
DigiKeys produktnummer
10-ERJ-H3ED16R9VTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-H3ED16R9V
Beskrivning
RES 16.9 OHM 0.5% 1/8W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
16.9 Ohms ±0,5% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-H3ED16R9V Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-175°C
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)